ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6172472
*
nr 617 2472
Spegel
höjd: 115
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2009
kl 20:53:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/12 18:12:48
1
100 kr
20/12 12:31:57
1
150 kr
20/12 18:24:02
2
150 kr
20/12 18:24:52
2
200 kr
21/12 10:54:03
3
250 kr
21/12 12:38:28
1
300 kr
21/12 17:46:22
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 617 2472
Spegel
höjd: 115
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/12 18:12:48 | 1 | 100 kr |
20/12 12:31:57 | 1 | 150 kr |
20/12 18:24:02 | 2 | 150 kr |
20/12 18:24:52 | 2 | 200 kr |
21/12 10:54:03 | 3 | 250 kr |
21/12 12:38:28 | 1 | 300 kr |
21/12 17:46:22 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53